Jak żyć, by nie chorować

Jesteś stale na diecie i nie widzisz efektów?

Jesteś zmęczony/a, źle sypiasz, nie masz energii i szybko się męczysz?

Chorujesz na choroby przewlekłe (cukrzycę, nadciśnienie) lub masz podwyższony cholesterol?

Wydajesz pieniądze na suplementy i nie widzisz żadnych efektów?

Chcesz żyć zdrowo, ale nie wiesz od czego zacząć?

Wraz z rozwojem cywilizacji nasz styl życia uległ zmianie. Siedzący tryb życia, pogłębiony jeszcze bardziej poprzez pandemię i związaną z nią pracą zdalną, nieprawidłowe nawyki odżywiania, ale również niezależne od nas czynniki genetyczne oraz warunki środowiska – to wszystko wpływa na zdrowie powodując liczne dolegliwości, które nie są związane z konkretną, zdiagnozowaną jednostką chorobową.

Dlatego w dzisiejszych czasach istotne staje się nowe podejście do diagnostyki i leczenia Pacjentów, tzw. medycyna stylu życia. Jej pojawienie się związane było z przełomowym odkryciem, że w utrzymaniu dobrego zdrowia mniejsze znaczenie ma konwencjonalne leczenie czy dostępność opieki zdrowotnej, natomiast zdecydowanie większy wpływ ma styl życia, prawidłowe, dostosowane do potrzeb żywienie oraz suplementacja.

Co Ci dolega?

Jeśli któraś z poniższych dolegliwości dotyczy właśnie Ciebie to znak, że powinieneś się do nas zgłosić:

 • otyłość
 • rzadkie, rozdwajające się włosy, łysienie
 • skóra pozbawiona blasku
 • stres i złe samopoczucie
 • apatia
 • bóle kręgosłupa
 • bóle stawów
 • bóle głowy
 • bóle brzucha
 • częste wzdęcia

Pomagamy zachować zdrowie zdrowym ludziom.

W klinice BORCZYK MED wprowadziliśmy  specjalny program diagnostyki i leczenia schorzeń cywilizacyjnych, które objawiają się m.in. gorszym samopoczuciem, problemami trawiennymi, wahaniami masy ciała oraz problemami z układem kostno-szkieletowym.

5.000 lat tradycji

Podstawą naszego podejścia do leczenia Pacjentów jest nauka o zdrowiu, mająca swe korzenie w Himalajach.

Wg Ajurwedy (bo o niej mowa), aby osiągnąć efekty leczenia należy zachować równowagę między cielesnością (stylem życia, dietą, odpowiednią suplementacją) a duchowością. Gdy patrzymy na ciało fragmentarycznie, badając zdrowie zębów, serca czy wątroby w oddzieleniu od reszty ciała i umysłu, często ciężko znaleźć rozwiązanie problemu. Każdy człowiek jest indywidualnym bytem, kombinacją 3 dosz ajurwedyjskich. Od unikalnej kompozycji dosz zależy to, jakie zalecenia służą każdemu z nas.  Indywidualizacja planu leczenia, poparta diagnostyką, doborem diety wg zapotrzebowania organizmu pozwalają zapewnić długie życie w dobrym zdrowiu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *